Just another WordPress site

کشف استعدادهای فعالان امور قرآنی رویکرد اصلی برگزاری جشنواره قرآنی “مدهامتان” است

1

به گزارش اخبار دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، نادر سقاء ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مسابقه قرآنی «مدهامتان» در مسجد محمدیه اردبیل اظهار داشت: کشف استعدادهای فعالان امور قرآنی و توانمندسازی فعالان کانون‌های مساجد در زمینه قرآنی رویکرد اصلی برگزاری جشنواره قرآنی "مدهامتان" است.

وی افزود: استقبال فعالان کانون‌های مساجد از این جشنواره بی‌نظیر است و با توجه به این که برگزاری این جشنواره هر سال در دستور کار قرار داده شده خوشبختانه تا حد قابل توجهی توانسته‌ایم به اهداف خود در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و معنوی در استان دست یابیم و مشکلات و موانع موجود در این زمینه را به حداقل برسانیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: ترویج فرهنگ قرآنی می‌تواند در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز نقش موثر و حائز اهمیتی ایفا کند که نیاز است در این زمینه مسئولان و متولیان امر مشارکت و همکاری همه‌جانبه‌ای با ما داشته باشند و ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شوند.

سقا بیان کرد: این دوره از مسابقات در هفت رشته قرائت تحقیقی، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، اذان، ترتیل، صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز و مفاهیم قرآن و نهج‌البلاغه برای برادران و  پنج رشته قرائت تحقیقی، حفظ کل، صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز و مفاهیم قرآن و نهج‌البلاغه در نظر گرفته شده که منتخبان در این مسابقه به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل نیز در این مراسم بیان کرد: اگر بخواهیم در پایه و اساس زندگی اجتماعی را در نظر بگیریم به طور حتم بیشتر از همه قرآن کریم در این زمینه حائز اهمیت است و به همین دلیل برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌تواند برای آغاز دستیابی به این حقیقت باشد که باید مورد توجه واقع شود.

شفیع شفیعی بیان کرد: اگر بخواهیم از آسیب‌های اجتماعی در امان بمانیم باید زندگی خود را با قرآن کریم عجین کنیم و با توجه به این که برگزاری چنین جشنواره‌های سبب ایجاد علاقه در بین نسل جوان و امروزی باشد نیاز است در برگزاری چنین جشنواره‌هایی جدیت و اهتمام ویژه‌ای وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: برگزاری مسجدی و حضور فعالان در مساجد اعتبار این دوره از مسابقات قرآنی را دو چندان کرده است که در این زمینه زحمات دست‌اندکاران دبیرخانه کانون‌های مساجد شایسته تقدیر و قدردانی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.