آشنایی با سند راهبردی و اخبار مربوط به شوزای عالی اطلاع رسانی

همایش ملی«چیستی وچگونگی تحول درعلوم انسانی از دیدگاه رهبری»

3

به گزارش اخبار دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی به نقل از خبرنگار مهر، در نخستین روز این همایش ملی که میزبان استادان، دانشجویان و اندیشمندان کشوری است، چهارشنبه در تالار حکمت دانشگاه شیراز آیین افتتاحیه با خیرمقدم و سخنرانی سرپرست دانشگاه از ساعت ۸.۱۵ آغاز و در ادامه، آیت ا… ایمانی، رئیس شورای سیاستگذاری دبیرخانه نواندیشی های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیرامون «درآمدی بر نواندیشی های فکری و اجتماعی مقام معظم رهبری» سخنرانی خواهد داشت سپس گزارش رئیس دبیرخانه نواندیشی های مقام معظم رهبری و گزارش دبیر علمی همایش قرائت خواهد شد.

این در حالیست که به گفته ابراهیم گشتاسبی راد رئیس همایش ملی «چیستی و چگونگی  تحول در علوم انسانی از دیدگاه آیت الله خامنه ای» سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر ذوعلم، معاون پژوهش و آموزش دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری پیرامون: فرهنگ پژوهشی آموزشی، مانع اساسی تحول در علوم انسانی برگزار می شود.

وی با اعلام اینکه غلامعلی حدادعادل دیگر سخنران این همایش در روز نخست است، افزود: گزارش تحول در علوم انسانی توسط رئیس شورای تحول در علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شده سپس، حجت الاسلام دکتر پارسانیا، رئیس قطب بنیادهای نظری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پیرامون «حکمت متعالیه و تحول در علوم انسانی» سخنرانی می کند.

رئیس همایش ملی «چیستی و چگونگی  تحول در علوم انسانی از دیدگاه آیت الله خامنه ای» عنوان کرد: سخنرانی دبیر هیئت حمایت از کرسی های نظریه پردازی توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر خسروپناه در ادامه این روز برگزار می شود و درباره «تبیین سیر تحول در علوم انسانی و چشم انداز آینده» حجت الاسلام والمسلمین دکتر غلامی، رئیس کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی به سخنرانی می پردازد.

سرپرست دانشگاه شیراز از برگزاری چندین کارگاه، ارایه مقاله و کرسی های نظریه پردازی،  میزگرد و هم اندیشی همزمان با این همایش خبر داد و افزود: کارگاه های مدیریت اثربخش در حوزه آسیبهای اجتماعی از دیدگاه آیت ا… خامنه ای، الگوی عملیاتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، روش شناسی و اصول پژوهش در معارف انقلاب اسلامی و معرفی پایگاه اطلاعات علوم اسلامی از جمله این برنامه هاست.

گشتاسبی راد با بیان اینکه پنجشنبه ۲۵ آبان جاری همایش یادشده در تالار حکمت دانشگاه شیراز ادامه دارد، اعلام کرد: همایش در روز دوم با برگزاری همزمان ۲ کارگاه، یک کرسی و ارائه ۴ مقاله از ساعت ۸ تا ۱۰ صبح آغاز، سپس با برگزاری همزمان دو هم اندیشی، ۳ کرسی و ارائه ۳ مقاله ادامه می یابد.

رئیس همایش ملی «چیستی و چگونگی  تحول در علوم انسانی از دیدگاه آیت الله خامنه ای» در عین حال به معرفی برنامه آیین پایانی این رویداد علمی پرداخت و گفت: آیین پایانی همایش از ساعت ۱۳.۳۰ در تالار حکمت دانشگاه شیراز با سخنرانی رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام آغاز و در ادامه سخنرانی حضرت آیت ا… دکتر احمد بهشتی پیرامون «تحول در جهان بینی مبنای تحول در علوم انسانی» برگزار می شود. این در حالیست که پس از ارایه گزارش اختتامیه توسط دکتر سعید زاهد زاهدانی، دبیر علمی همایش، از تازه های نشر رونمایی می شود.

به گزارش اخبار دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی به نقل از خبرنگار مهر، دوسالانه «چیستی و چگونگی تحول در علوم انسانی ازدیدگاه آیت الله خامنه ای» همراه با نمایشگاه بزرگ «علامه طباطبایی و تحول در علوم انسانی در کتابخانه مرکزی دانشگاه شیراز برپا خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.