آشنایی با سند راهبردی و اخبار مربوط به شوزای عالی اطلاع رسانی

نامه منسوب به محمدرضا رحیمی و خبر بازداشت بنده کذب است

14

نامه منسوب به محمدرضا رحیمی و خبر بازداشت بنده کذب استبه گزارش اخبار دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از تابناک، وکیل محمدرضا رحیمی نامه‌ای را که این روز‌ها در برخی رسانه‌های معاند تحت عنوان نامه رییس کل وقت دیوان به مقام معظم رهبری منتشر شده، تکذیب کرد و گفت: چنین نامه‌ای اساسا وجود خارجی ندارد.

 کوروش روشن با اعلام این خبر گفت: در تماسی که با موکل خود داشتم، معلوم شد، نامه‌ای که این روز‌ها در برخی رسانه‌های خارج از کشور تحت عنوان نامه رئیس کل وقت دیوان به مقام معظم رهبری منتشر و در آن از برخی اسامی نام برده شده است، اساسا وجود خارجی نداشته است.

این وکیل دادگستری در ادامه با اشاره به خبری که در خصوص بازداشتش منتشر شده و علت آن، انتشار آن نامه کذایی ذکر شده، گفت: این خبر هم کذب است و بنده بازداشت نشده‌ام. از قیاس این دو خبر می‌توان به کذب بودن این سناریو پی برد.

نکته جالب توجه در این میان، جزئیاتی است که در خصوص بازداشت این وکیل منتشر شده بود تا این گونه القا شود که نامه رحیمی صحت دارد و واقعی است و به دلیل انتشار آن، وکیل وی بازداشت شده است؛ بازداشتی که مدعی بودند دلیل آن مشخص نشده و جزئیاتی از آن در دست نیست؛ شیوه‌ای خاص برای باورپذیر کردن این خبر کذب!

خبر کذبی که در آن ادعا شده بود، محمدرضا رحیمی، رئیس اسبق دیوان محاسبات کشور و معاون اول رئیس دولت دهم، طی نامه‌ای به رهبر انقلاب به تاریخ اواخر اسفندماه سال ۱۳۸۵، در خصوص قرارداد نفتی کرسنت مطالبی به رشته تحریر درآورده، از مفاسدی پرده برداشته و اسامی مفسدان را اعلام کرده است.

نامه‌ای که مدعی شده بودند به دلیل افشای اسامی افرادی که در آن قرارداد پورسانت دریافت کردند، موجب توبیخ رحیمی شده بود و حتی از آن فراتر، ادعا شده بود که جزئیات آن در پرونده‌ای مطروح در این خصوص در دیوان لاهه نیز آمده است؛ ادعا‌هایی که در برخی رسانه‌های معاند منتشر و بر اساس شان، نتیجه گیری‌هایی خاص مطرح شده بود، ولی اکنون ثابت می‌شود که از بیخ و بن کذب بوده است.      

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.