شمخانی:در مسائل دفاعی با هیچ کس مذاکره نخواهیم کرد

به گزارش اخبار دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی به نقل از مشرق، علی شمخانی قبل از ظهر امروز در نمایشگاه مطبوعات حاضر شد و از غرفه های مختلف دایر در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات بازدید کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در جریان بازدید از نمایشگاه مطبوعات طی مصاحبه کوتاهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بحث حفظ ذخایر استراتژیک و اداره وضعیت محصولات استراتژیک در سطح تنظیم بازار اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بنابراین می‌توان با ضرس قاطع گفت که ما از نظر تداوم تأمین غذا در کشور هم برنامه منسجمی داریم و هم این برنامه منسجم را اجرا کرده‌ایم و هم بر آن نظارت داریم و هیچ جای نگرانی نیست.

شمخانی در پایان بازدید از نمایشگاه مطبوعات طی نشستی خبری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اظهارات وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مبنی بر ضرورت خروج ایران و حزب‌الله از جنوب سوریه اظهار کرد: من اظهارات این مقام صهیونیستی را نشنیده‌ام اما باید بگویم که ایران و حزب‌الله در جنوب سوریه نیستند در همه جای سوریه هستند.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر تهدیدات نظامی امریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران تصریح کرد: در زمان بوش امریکایی‌ها به تعبیر خودشان مادر بمب‌ها را ساختند و سرو صدای زیادی به راه انداختند اما هیچ اقدامی صورت ندادند؛ بنابراین این نوع مادرهای بی‌ریشه تأثیری در اقدامات و اراده ملت ایران در راستای دفاع از هویت دینی و سرزمینی خود نخواهد داشت.

شمخانی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر سرنوشت بارزانی گفت: مردم کردستان دوستان تاریخی مذهبی و تمدنی ما هستند و همیشه مردم ایران بهترین پناهگاه برای همه کردها بودند از جمله آقای بارزانی اما متأسفانه وی به دلیل اطلاعات غلط از پایگاه اجتماعی خود یک همه‌پرسی را تدارک دید که این همه‌پرسی در مناطق جنوب اقلیم کردستان با کمترین استقبال مواجه شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: به بارزانی نصیحت شد که اقدام به برگزاری همه‌پرسی به مصلحت مردم کردستان و شخص شما نیست که متأسفانه به این نصیحت گوش داده نشد و منجر به انشقاق مردم کرد شد و اکنون بارزانی چاره‌ای ندارد که حاکمیت اقلیم را رسماً تحویل دهد.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر مشکلات آب در مرزهای شرقی و جنوب شرقی کشور بیان داشت: در مرزهای شرقی کشور با چالش آبی مواجه هستیم که بخشی از این امر ناشی از عدم مصرف بهینه آب و بخشی دیگر ناشی از عدم همکاری‌های افغانستان است. همچنین یک بخش دیگر از مشکلات آبی در مرزهای شرقی و جنوب‌شرقی کشور ناشی از عدم توجه به تأمین آب از دریای عمان است.

شمخانی افزود: پیرامون تمام این دلایل اقداماتی مورد توجه است تا جلوی فرسایش جمعیت و گسترش مشکلات آبی در نواحی شرقی و جنوب شرقی کشور را بگیریم و در این راستا همه نیروها بسیج شده‌اند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر وضعیت برجام و احتمال مذاکره مجدد در رابطه با بندهای توافق هسته‌ای گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن آنکه در عمل ثابت کرده به توافق هسته‌ای پایبند است و آژانس نیز 8 بار بر این مهم صحه گذاشته است به هیچ عنوان حاضر به مذاکره پیرامون هیچ بندی از برجام نیست.

وی افزود: در خصوص مسائل دفاعی هم به اشکال مختلف موضع ما مطرح شده است و ما تحت هیچ شرایطی درباره مسائل دفاعی با هیچ کس مذاکره نخواهیم کرد و متکی بر توانمندی بومی اقتدار دفاعی خود را ادامه می‌دهیم.

بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات جمعه ۵ آبان با حضور بیش از ۹۴۰ رسانه در ۱۰ گروه اصلی و ۵ گروه فرعی شروع شد و تا ۱۲ آبان ماه ادامه دارد.  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *