آشنایی با سند راهبردی و اخبار مربوط به شوزای عالی اطلاع رسانی

رئیس شورای سیاسی یمن: در صورت تشدید حملات به حدیده مسیر کشتیرانی در دریای سرخ را می بندیم

17

به گزارش اخبار دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی به نقل از پایگاه خبری المسیره یمن، صالح صماد افزود: آن ها با کشتی هایشان از آب های عبور می کنند در حالی مردم ما از گرسنگی می میرند.
وی گفت: اگر می خواهند که ما به پای میز مذاکره باز گردیم ما آماده تفاهم هستیم و برای پایان خونریزی و برقراری ثبات و امنیت در منطقه حاضریم با آن ها به تفاهم برسیم.
در این دیدار صالح صماد از آخرین تحولات یمن و به ویژه وقایع اخیر صنعا صحبت کرد و افزود: بسیاری از کسانی که در وقایع صنعا و کودتای نافرجام علی عبدالله صالح دستگیر شده بودند آزاد شدند.
رئیس شورای عالی سیاسی یمن با رد ادعاهای ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در خصوص بازگشایی بندر حدیده، گفت: آن ها ادعا می کنند که بندر را بازکردند در حالی که آن ها تا این لحظه چنین کاری انجام ندادند. آن ها حتی کشتی های درون بندر را نیز خارج کردند و اظهارات رسانه ای آن ها عاری از صحت است.
وی اضافه کرد: آن ها مدعی هستند که محاصره مردم یمن به خاطر جلوگیری از ورود سلاح به یمن است و این در حالی است که آن ها ابزار لازم برای بازرسی کشتی ها را دارند و بر این اساس توجیه حضور آن ها در بندر حدیده قابل قبول نیست.
صالح صماد همچنین با انتقاد از نقش سازمان ملل متحد و نهادهای وابسته به آن در خصوص بحران یمن گفت: سازمان ملل متحد نقش حساسی در این خصوص دارد، اما ما نقش منفی این نهاد بین المللی را لمس کردیم که باعث ایجاد نا امیدی شده است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که سازمان ملل متحد به خوبی نقش میانجی گرایانه خود را برای حل بحران یمن ایفا کند.
حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان از ششم فروردین ماه ۹۴ بیش از هشت هزار و ۷۰۰ کشته و ده ها زخمی برجای گذاشته است، اقدامی که همچنان در سایه سکوت محافل بین المللی ادامه دارد.
شبک**۹۳۶۵**۳۴۰۴**مترجم: رضا میرزائی**انتشار: محسن اسماعیلی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.