آشنایی با سند راهبردی و اخبار مربوط به شوزای عالی اطلاع رسانی

تالیف بیش از هزار جلد کتاب در زمینه علوم اسلامی و انسانی

8

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد بهمنی، سرپرست مدیریت امور پژوهشی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) گفت: موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در زمنیه‌های مختلف اقدام به تالیف آثار کرده است.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر ایجاد جنبش نرم‌افزاری و اسلامی‌سازی علوم انسانی تاکید فراوانی داشته‌اند بیان کرد: این موسسه در حد توان و امکانات موفق به تالیف بیش از هزار اثر با موضوع علوم اسلامی و با رویکرد علوم انسانی پرداخته است.
بهمنی بیان کرد: ۱۲ اثر جدید نیز در سال جاری منتشر شده است که به مناسبت هفته پژوهش روز گذشته ۳۰ آذرماه با حضور آیت‌الله مصباح یزدی رونمایی شد.
وی با بیان اینکه در این همایش از محققان برجسته نیز تجلیل شده است به فهرست آثار مورد تجلیل اشاره و بیان کرد: نرم‌افزار معرفت‌شناسی، کتاب پارادیم، افسانه یا واقعیت؛ معرفت، چیستی و عقلانیت؛ ۵ جلد دانشنامه اخلاق کاربردی، وحدت وجود از دیدگاه سه حکیم از جمله این آثار هستند.
بهمنی عنوان کرد: شاخص آزادی فقهی، مرجعیت و سیاست در عصر غیبت، درآمدی به فلسفه سیاسی مقام معظم رهبری از دیگر آثاری هستند که در سال جدید منتشر شده و رونمایی شدند.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اندیشمند، صاحب فکر و مکتب‌ساز هستند ولی این بعد شخصیتی ایشان در پرتو ابعاد سیاسی کمرنگ نشان داده شده است تصریح کرد: کتاب درآمدی بر فلسفه سیاسی مقام معظم رهبری اولین کتاب در نظام اندیشه سیاسی محسوب می‌شود.
وی، درآمدی بر شاخص عدالت، سیره تربیتی و اخلاقی پیامبر(ص) در مواجهه با خطاکاران و نگاهی به جامعه و سازمان‌های عصر ظهور را از دیگر آثاری برشمرد که در سال جدید نشر یافته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.