امضا قرارداد همکاری علمی-آموزشی دانشگاه‌های”فردوسی مشهد و کوت عراق”

به گزارش اخبار دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، قرارداد همکاری علمی – آموزشی میان مرکز فردوسی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کوت عراق روز گذشته در چهارچوب گسترش همکاری‌های علمی آموزشی مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد با دانشگاه های کشور عراق، به امضای، دکتر احسان قبول، رئیس این مرکز و دکتر علی عبدالحسین زوین، رئیس دانشگاه کوت عراق به امضا رسید.

بر اساس این قرارداد، مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد (مرکزفردوسی) بر اساس نیازها و مقتضیات این دانشگاه، دوره های آموزشی کوتاه مدت، انجام طرح های پژوهشی و آموزشی در حوزه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، برگزاری دوره های آموزش مجازی، برگزاری دوره های دانش افزایی در مرکز فردوسی را ارائه خواهد کرد.

بر طبق این قرارداد دانشگاه کوت نیز فراهم کردن مقدمات و ضروریات سفر استادان مرکز فردوسی و فراهم کردن مقدمات لازم جهت گسترش زبان فارسی و تاسیس رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه کوت را متعهد شد.

یادآور می شود دانشگاه کوت در استان باسط کشور عراق قرار دارد که از استان های همجوار ایران به شمار می آید و بنا به نیازهای اقتصادی و آموزشی افراد زیادی مایل به یادگیری زبان فارسی هستند.

انتهای پیام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *