آشنایی با سند راهبردی و اخبار مربوط به شوزای عالی اطلاع رسانی

ارائه آثار قرآنی در دهمین نمایشگاه کتاب خراسان شمالی قابل تقدیر است

1

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب در محل مصلی امام خمینی(ره) در گفت و گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌شمالی، این نمایشگاه را به منزله بوستانی از گل و پارکی متنوع دانست که هر یک از مخاطبان، گلی را به سلیقه خود انتخاب می کنند.
وی یکی از گل های معطر نمایشگاه های کتاب را، آثار قرآنی دانست و ادامه داد: تفسیر و ترجمه قرآن به زبان های گوناگون از اهمیت خاصی برخوردار است که نمونه این تفاسیر در دهمین نمایشگاه کتاب بجنورد به فراوانی مشاهده می شود.
امام جمعه بجنورد یکی از اثرات مهم تفسیر کتاب به زبان مادری را درک آسان و لذت فهم آن ذکر کرد و خاطرنشان کرد: برای نمونه کتاب های تفسیر قرآن به زبان کردی در نمایشگاه کتاب مشاهده شد که برای درک مفاهیم، قرآن باید به زبان های مختلف ترجمه شود و این مهم یک نیاز است.
حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه فرهنگ قرآن بسیار غنی است، اضافه کرد: خوشبختانه در سال های اخیر کتاب های زیادی ترجمه و تفسیر شده است و برای نمونه آثاری مانند «البرهان» که تفسیر روایی است درچند جلد به فارسی ترجمه شده است.
وی بر مطالعه کتاب های عربی که به فارسی ترجمه شده است تاکید کرد و گفت: اگر فرهنگ قرآنی در جامعه نهادینه شود، آسیب های اجتماعی کمتر می شود.
وی یادآور شد: باید در زمینه کتاب و فضای کتابخانه ها کارهای زیر بنایی انجام شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به انتخاب مصلی امام خمینی(ره) به عنوان نمایشگاه کتاب، افزود: معبد به محل نمایشگاه کتاب تبدیل شده و مردم در محل عبادت حضور یافته و احساس معنویت می کنند.
حجت الاسلام یعقوبی معنویت مصلی را در حضور بیشتر مردم اثرگذار دانست و خاطرنشان کرد: مردم با توجه به مکان می توانند کتاب های مناسب تری برای خرید انتخاب کنند که این امر در فلاح فرهنگی استانمان موثر واقع می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.