Just another WordPress site

آیین افتتاحیه مرحله استانی دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان در کرمانشاه برگزار شد

1

به گزارش اخبار دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از طاق نیوز، طیب صفری مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد کرمانشاه در این مراسم اظهار داشت: در سطح استان کرمانشاه ۱۲۱۱ مسجد وجود دارد که از این تعداد ۵۴۳ مسجد یعنی حدود ۴۱ درصد آن دارای کانون فرهنگی و هنری هستند.

وی از عضویت بیش از ۶۰ هزار نفر در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد و افزود: از این تعداد کانون ۲۹ کانون به صورت تخصصی در زمینه‌های مختلفی همچون نماز، قرآن، هنرهای نمایشی و ورزش به فعالیت مشغول هستند.

صفری گفت: در برنامه پنجم توسعه مقرر شد که ۲۵ درصد مساجد استان صاحب کانون فرهنگی و هنری شود که در حال حاضر ۱۹ درصد از برنامه جلو هستیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد کرمانشاه خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه نیز مکلف به راه اندازی کانون‌ها در تمامی مساجد شهرها و روستاهای بالای هزار نفر جمعیت هستیم که با این روند تا دو سال دیگر به این هدف خواهیم رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: درکنار افزایش تعداد کانون‌ها باید به سمتی حرکت کنیم که سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کانون‌ها بر عهده خود اهالی محل بوده و حضور آنها در برنامه‌ریزی فعالیت‌های کانون پررنگ باشد.

صفری همچنین به سفر مقام معظم رهبری به استان در ۲۰ مهرماه سال ۱۳۹۰ اشاره کرد و افزود: در این سفر، اولین استانی بودیم که ۲۰۰ میلیون تومان بودجه از محل دفتر مقام معظم رهبری برای فعالیت کانون‌های مساجد دریافت کردیم و مقرر شد هرساله مبلغی برای تجهیز کانون‌ها در اختیار ما قرار گیرد.

وی در ادامه به برگزاری جشنواره "مُدهامتان" در استان اشاره کرد و افزود: این جشنواره ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است که دوازدهمین جشنواره سراسری آن طی مهرماه در شش رشته قرائت، ترتیل، اذان، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء و صحیح خوانی اذکار نماز برگزار و برگزیدگان آن به مرحله کشوری که آذرماه سال جاری در استان خراسان رضوی برگزار می‌شود راه پیدا می‌کنند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه از شرکت ۳۶۲ نفر در این دوره مسابقات خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۱۹۲ نفر برادران و ۱۷۰ نفر خواهران هستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.