آیین افتتاحیه مرحله استانی دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان در کرمانشاه برگزار شد

به گزارش اخبار دبیرخانه شورای عالی اطلاع رسانی به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از طاق نیوز، طیب صفری مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد کرمانشاه در این مراسم اظهار داشت: در سطح استان کرمانشاه 1211 مسجد وجود دارد که از این تعداد 543 مسجد یعنی حدود 41 درصد آن دارای کانون فرهنگی و هنری هستند.

وی از عضویت بیش از 60 هزار نفر در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد و افزود: از این تعداد کانون 29 کانون به صورت تخصصی در زمینه‌های مختلفی همچون نماز، قرآن، هنرهای نمایشی و ورزش به فعالیت مشغول هستند.

صفری گفت: در برنامه پنجم توسعه مقرر شد که 25 درصد مساجد استان صاحب کانون فرهنگی و هنری شود که در حال حاضر 19 درصد از برنامه جلو هستیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد کرمانشاه خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه نیز مکلف به راه اندازی کانون‌ها در تمامی مساجد شهرها و روستاهای بالای هزار نفر جمعیت هستیم که با این روند تا دو سال دیگر به این هدف خواهیم رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: درکنار افزایش تعداد کانون‌ها باید به سمتی حرکت کنیم که سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کانون‌ها بر عهده خود اهالی محل بوده و حضور آنها در برنامه‌ریزی فعالیت‌های کانون پررنگ باشد.

صفری همچنین به سفر مقام معظم رهبری به استان در 20 مهرماه سال 1390 اشاره کرد و افزود: در این سفر، اولین استانی بودیم که 200 میلیون تومان بودجه از محل دفتر مقام معظم رهبری برای فعالیت کانون‌های مساجد دریافت کردیم و مقرر شد هرساله مبلغی برای تجهیز کانون‌ها در اختیار ما قرار گیرد.

وی در ادامه به برگزاری جشنواره "مُدهامتان" در استان اشاره کرد و افزود: این جشنواره ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است که دوازدهمین جشنواره سراسری آن طی مهرماه در شش رشته قرائت، ترتیل، اذان، حفظ کل، حفظ 20 جزء و صحیح خوانی اذکار نماز برگزار و برگزیدگان آن به مرحله کشوری که آذرماه سال جاری در استان خراسان رضوی برگزار می‌شود راه پیدا می‌کنند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه از شرکت 362 نفر در این دوره مسابقات خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد 192 نفر برادران و 170 نفر خواهران هستند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *